Naši partneři:
VÍNA Z TOHOTO OBCHODU SI MOHOU OBJEDNAT POUZE OSOBY STARŠÍ 18 LET!
- Úvod
- Vinařství Gotberg
Popické vinařství Gotberg, a.s. slaví v roce 2013 desáté výročí své existence. Svou první produkci vín (ročník 2009) představili v roce 2010.
Vinařství hospodaří na 43 hektarech vinic, ve viničních tratích Panenský kopec, Svidrunk a Sonberk. Pěstují zde odrůdy, kterým se pod pálavskými vrchy dobře daří: vlajkovou loď vinařství Pálavu, Tramín červený, Ryzlink rýnský, Muškát moravský, Rulandské šedé, Chardonnay, Sauvignon, Sylvánské zelené, Rulandské modré, Merlot a Frankovku.
U Gotbergů vsadili na přívlastková vína špičkové kvality, o čemž svědčí mnohá ocenění na výstavách nejen v ČR, ale i v zahraničí (Izrael, Francie, Velká Británie, Belgie, Itálie, Rakousko, USA).
V roce 2007 společnost vstoupila do programu ekologického zemědělství, což znamená, že při ošetřování vína nepoužívá žádné chemické, ale pouze biologické prostředky. Podílí se na společném česko-rakouském projektu ECOWIN - ochrana přírody ekologizací vinohradnictví.
Moderní sídlo vinařství Gotberg se pyšní titulem Nejlepší průmyslová stavba Jihomoravského kraje roku 2009.
Nabídku vín z vinařství Gotberg najdete zde.
